Páginas vistas en total

domingo, 28 de agosto de 2016

PRESENTACIÓN FICHAXES 2016/17

A S.D. Pazos Fútbol Sala incorpora ó seu primer plantel a tres xogadores que xa saben o que é vestir a camiseta vermella, Eloy, Lito e Diego.
O club está encantado de recuperalos, pois son xogadores formados aquí, e que pasaron prácticamente por tódalas categorías inferiores do club.
Moita sorte rapaces, BENVIDOS A CASA¡¡¡.
 
 

ELOY
ELOY: Un dos protagonistas principais no equipo que logrou o ascenso á terceira división, donde xogou con nos tan só unha tempada, logo de levar toda a vida no club.
Buscando novos retos, fichou polo Leis Pontevedra F.S. (3ª div.) tendo un papel destacado, para a tempada seguinte, pasar a formar parte do Bembrive F.S. (2ªB div.).
Alí estivo estes tres últimos anos, sendo tamén (sempre que llo permitiron as lesións) un xogador relevante.
Ala-peche zurdo completo e disciplinado, defensivamente é donde mostra as suas mellores cualidades. Traballador e non exento de calidade, Eloy, está chamado a ser un dos referentes deste equipo.
José que o coñece dende cativo, fálanos do que pode aportar "facianos moita falta un xogador así" "medrou moito nestes últimos anos, e se as lesións o respetan, será, xunto con Marcos F. importantísimo na parcela defensiva" "tamén aporta en ataque, grazas á sua chegada e boa pegada".
 

LITO
LITO: Xogador mítico da escola "Pazos", Lito, deixou o club fai dous anos por motivos principalmente laboráis. Este ano, espera poder compaxinar ámbalas duas cousas.
Enrolouse nas filas do Tui F.S. (Autonómica) onde era un dos seus maiores exponentes, loitando nestes anos polo ascenso de categoría.
Na sua traxectoria, aparte da S.D. Pazos, figuran tamén, o Carballiño F.S., H.B. Portonovo F.S., e Leis Pontevedra F.S., todos eles na extinguida 1ª Nacional A.
Ala competitivo, rápido, de calidade individual, e xeneroso nos metros finais, debe aportar ese diferencial do que carece o equipo.
Luis quen pasou mais minutos ó seu caron descríbenolo "para min, se é capaz de acadar o seu mellor nivel, é un dos mellores xogadores da categoría sen dúbida" "completísimo, loitador, técnico, con calidade de pase..." "un complemento de luxo para calquer rematador".
 

DIEGO
DIEGO: Froito da base vermella, formou parte da mellor xeración xuvenil que pasou polo municipal (os Jacobo, Manu, Eloy,el...).
Os estudos, apartárono do seguinte paso, ó que chega hoxe logo de disfrutar do fútbol sala na liga local, donde foi o máximo goleador.
Ala-pivot, difícil de encasillar, destaca principalmente pola facilidade que ten para o gol.
Combativo e con carácter, dará mais variantes e mordente ó ataque dos vermellos.
Bizza defíneo así "é o Thomas Müller do futbol sala en Pazos" "vinlle facer goles de mil maneiras, e sempre rende a bo nivel" "se se adapta á liga pódenos dar moito".

lunes, 22 de agosto de 2016

ACTUALIDADE

A S.D. Pazos Fútbol Sala puxo en marcha a tempada 2016/17 o pasado mércores co comezo da pretempada.
O primeiro equipo presenta cambios con respeto ó ano pasado, ainda que a base continua intacta.
Nesto, mostrou a sua valía co doblete acadado entre outras cousas, e finalmente acordou continuar un ano mais ó cargo do banco vermello.
En canto ós xogadores, a portería seguirá defendida por Bizza e Esteban, ademais de Adri, porteiro xuvenil que adestrará habitualmente co senior. Continuan tamén, José, Marcos F., Torres, Jonas, Jony, Luis e Borja.
As baixas, por diferentes motivos confórmanas, Mouso, Dani e Breixo. Dende o club, darlle as GRAZAS polo traballo realizado, eles xa forman parte da historia vermella, sendo partícipes do noso mellor ano a nivel deportivo.
Mención especial merece Breixo, cun comportamento exemplar nas duas tempadas que estivo con nós. Sempre á altura das circunstancias, tanto nos bos, como o que é mais importante, nos malos momentos.
As incorporacións son tres, as cales presentaremos nos próximos días, e que pechan, un plantel de doce xogadores.

domingo, 21 de agosto de 2016

CAMPAÑA DE CAPTACIÓN DE SOCIOS TEMPADA 2016/17


A S.D. Pazos Fútbol Sala pon a disposición de tódolos seus aficioados unha nova iniciativa, o carné vermello.
Este carné, ademais de cumprir co seu principal obxetivo, que é o de axudar ó club, leva consigo unha serie de ventaxas:

  1. Entrada de balde a tódolos partidos (Liga, Copa Xunta e Copa de Terceira).
  2. Desprazamentos gratuitos no autobús do equipo cando se xogue fora.
As modalidades de carné son as seguintes:

  • CARNÉ PERSOAL: 20 Euros.
  • CARNÉ FAMILIAR (ATA 4 MEMBROS): 50 Euros.
AXUDANOS A SEGUIR MEDRANDO¡¡¡

sábado, 20 de agosto de 2016

ACTUALIDADE

Trala exitosa campaña pasada, e aprobeitando o clima de ilusión que se xerou no pobo entorno ó fútbol sala, a S.D. Pazos, conxurouse para tentar consolidar e potenciar o que se leva feito ata o de agora.
Precisábase axuda en tódalas tarefas cotiás do club por parte da xente cercana ó mesmo, e por iso, optouse por formar unha xunta directiva de maior calado.
Cunha estructura clara, e as parcelas ben definidas, o obxetivo non é outro que asentar as bases dun proxecto de presente e futuro, serio, sólido e solvente.

                                                   ORGANIGRAMA S.D. PAZOS Fútbol Sala:

  • PRESIDENTE: Manuel Ferreira Sanmiguel.
  • VICEPRESIDENTE: José Manuel Fragueiro Filgueira.
  • SECRETARIO: Ramón Miguelez Silva.
  • TESOUREIROS: Jessica Pujol Moreno, Mercedes Alonso Vázquez e David López Rodríguez.
  • COMUNICACIÓN: Luis Carreira Garrido e Jonatan Fragueiro Amoedo.
  • COORDINADORES CATEGORÍAS INFERIORES: Fermín Amoedo Martínez (xuvenil-cadete) e Jaime Pazo Orge (infantil-alevín-benjamín).
  • ADESTRADORES: Ernesto G. (senior), Raul S. (xuvenil), Marcos F., Borja G., Jacobo A. e Carlos (base).


lunes, 20 de junio de 2016

NÚMEROS DA TEMPADA 2015/16

CLASIFICACIÓN 3ª DIV. NACIONAL

EquipoJugadosGanadosEmpatesPerdidosGoler FavorGoles ContraPuntos
Pazos de Borbén F.S. 2219121215858
Superti A Pontenova 2218131065655
A Estrada F.S. 2215431127349
Ribeira F.S. 2212461076940
Pazo Tizón Carballiño F.S. 221147837737
Santiago Futsal "B" 221057837235
5 Coruña F.S. 22859777129
C.P. Casás 228311678927
La Peña Talleres ABC 224315649015
Burela "B" Pescados Rubén F.S. 224315498015
Peña Españolista Prone Lugo "B" F.S. 223217691408
Valdesuso Peugeot Vilalba F.S. 221318561196




ESTATÍSTICAS S.D. PAZOS Fútbol Sala

( LIGA )

CLASIFICACIÓN:

PORCENTAXES:
GAÑADOS: 86.4% / PERDIDOS: 9.1% / EMPATADOS: 4.5%

COMO LOCAL:
GAÑADOS: 9 / PERDIDOS: 1 / EMPATADOS: 1

COMO VISITANTE:
GAÑADOS: 10 / PERDIDOS: 1 / EMPATADOS: -

TOTAL:
GAÑADOS: 19 / PERDIDOS: 2 / EMPATADOS: 1
GOLES A FAVOR:121  / GOLES EN CONTRA: 58

GOLEADORES:
  1. LUIS: 40
  2. JONY: 19
  3. JONAS: 16 (2P., 4D.P.,1F.)
  4. BORJA: 15
  5. MARCOS F.: 9 (1F.)
  6. BREIXO: 6
  7. DANI: 6
  8. JOSÉ: 5
  9. TORRES: 2
  10. MOUSO: 2
  11. PROPIA META: 1
GOLES ENCAIXADOS:
  1. BIZZA: 21
  2. ESTEBAN: 37
  3. PORTEIRO XOGADOR: -
( I COPA F.G.F. )


CLASIFICACIÓN: CAMPEÓN

PORCENTAXES:
GAÑADOS: 100% / PERDIDOS: - / EMPATADOS: -

TOTAL:
GAÑADOS: 3 / PERDIDOS: - / EMPATADOS: -
GOLES A FAVOR: 15 / GOLES EN CONTRA: 5

GOLEADORES:
  1. LUIS: 4
  2. JONY: 3
  3. MARCOS F.: 3
  4. JONAS: 2
  5. BORJA: 2
  6. ESTEBAN: 1
GOLES ENCAIXADOS:
  1. BIZZA: 2
  2. ESTEBAN: 3
  3. PORTEIRO XOGADOR: -





    lunes, 13 de junio de 2016

    ACTUALIDADE

    Co acto celebrado polo concello hai uns días e o posterior encontro amigable contra o Campito F.S., a S.D. Pazos Futbol Sala da por concluida a tempada 2015/16.
    Dende o club dar as grazas por este sentido homenaxe a todo o concello, e en especial á figura do seu concelleiro de deportes, Francisco Amoedo, que sempre está preto do equipo e axudando na medida das suas posibilidades.
    Nos vindeiros días publicaremos os números desta campaña, e irémosvos informando das novidades que se produzan.

    sábado, 4 de junio de 2016

    FIN DE TEMPADA

    Este sábado a S.D. Pazos Fútbol Sala pon o peche a unha tempada inesquecible.
    Farao primeiro, cunha recepción a modo de homenaxe no salón de actos do concello, para seguidamente, disputar un encontro de caracter amigable contra o Campito F.S., actual campeón da liga autonómica sur.
    Estades todos invitados, agardámosvos¡¡¡.

    • RECEPCIÓN NO CONCELLO, 04/06/16 ÁS 11:00.
    • S.D. PAZOS Fútbol Sala - CAMPITO F.S., 04/06/16 ÁS 12:30.